TrueLens 1-Step Peroxide er et 1-trinns peroksidsystem for pleie av myke kontaktlinser. Peroksidløsninger er ideelle for desinfisering av linsene etter bruk. En annen fordel er fraværet av konserveringsmidler, noe som gjør dem spesielt godt egnet for personer med følsomme øyne og allergikere.
I motsetning til såkalte kombinasjonsløsninger, må peroksidløsninger aldri komme inn i øyet. Etter rengjøring bør linsene nøytraliseres i lang tid i en spesiell nøytraliseringsløsning før de settes inn igjen. Denne prosessen fører til at hydrogenperoksidet som finnes i den spesielle løsningen, skylles av slik at øyet ikke skades.
Peroksidløsninger er egnet ved bruk av både myke og formstabile linser. Vi anbefaler å konsultere lege eller optiker for råd før du begynner. I prinsippet avhenger pleien for kontaktlinser av en rekke faktorer, inkludert bruk av vaner, søvntider, øyets følsomhet, allergier eller hvordan du bruker kontaktlinser generelt.
Inneholder: enkeltflaske 360 ml
Få info om gode tilbud og de nyeste trendene. Meld deg på vårt nyhetsbrev nå og få 5% rabatt på din første bestilling.
* Totalbeløpet for vanlig butikkpris for innfatningen og veiledende pris for to ripefrie plastglass med én styrke og antirefleks (brytningsindeks 1,5), maks sph +6,0/-6,0 D; cyl +2,0/-2,0 D
** Alle innfatninger inkluderer to ripefrie plastglass med én styrke og antirefleks (brytningsindeks 1,5), maks sph +6,0/-6,0 D; cyl +2,0/-2,0 D
De utkryssede prisene uten veiledende pris er standardpriser på Mister Spex.